Найбільш популярні та затребувані професії в Україні: це варто знати випускнику школи

      Як визначитись, на кого вчитися після школи? Це життєво важливе запитання, яке турбує на сьогоднішній день усіх випускників шкіл та старшокласників. Як обрати професію до душі та з хорошими перспективами?

     Пропонуємо вам переглянути список найбільш популярних та затребуваних професій на ринку праці України.

Програміст

– спеціаліст, який займається розробкою алгоритмів або пише вихідний код для програм, сайтів, ігор.

Перша сходинка рейтингу досить передбачувана на сьогоднішній день. Дипломовані програмісти зараз можуть знайти хорошу високооплачувану роботу в престижній компанії як в Україні, так і за кордоном.

Середня зарплата: 60 000 грн.

Маркетолог

– спеціаліст, який займається просуванням товарів та послуг на ринку, досліджуючи потреби та смаки споживачів. Ця професія поєднує творчість і комерційний прагматизм.

Спеціалісти, котрі повинні вміти подати товар так, щоб потенційний споживач замислився, як він раніше жив без нього. Досить непроста, але дуже популярна та затребувана скрізь професія, особливо такий напрямок, як Social Media Marketing (SMM) та контент-маркетинг.

Середня зарплата: 20 000 грн.

Менеджер

– спеціаліст, який керує проектами або відділом компанії, стежить за виробництвом та обігом товарів, контролює розподіл ресурсів та якість надання послуг.

Event-менеджери на сьогодні дуже популярна професія. Агенції, де можна реалізуватися в даній сфері, ростуть як гриби – від корпоративних свят до весіль і днів народжень.

Варто також відмітити, що в нашій країні величезний потенціал розвитку туризму. Але, на жаль, не вистачає спеціалістів, які б осмислено та прагматично підходили до справи. На туристичному ринку України зараз з’являється все більше міжнародних компаній, яким також потрібні достойні кадри.

Середня зарплата: 18 000 грн.

Лікар

– професіонал, який лікує людей від різноманітних захворювань. Він займається постановкою діагнозів, розробляє стратегії лікування, проводить медичні процедури, включаючи операційне втручання. Професійним завданням лікаря є збереження та відновлення здоров’я людини, її життєвих функцій.

Середня зарплата: 15 000 грн.

Педагог

– широка спеціальність, що поєднує вихователів у дитсадках, вчителів у школах, викладачів у ВНЗ, коледжах, училищах.

Середня зарплата: 13 000 грн.

Інженер

– людина, яка створює, удосконалює, ремонтує різноманітні технічні пристрої, обладнання, машини, установки, комунікації тощо. Сьогодні популярність набирають нові інженерні спеціальності, пов’язані з робототехнікою, медициною, хімією та біологією.

Середня зарплата: 18 000 грн.

Юрист

– спеціаліст, який забезпечує законність дій громадян, організацій і навіть держави. Основне завдання юриста – контролювати дотримання законів. Юрист консультує людей: роз’яснює закони, пояснює, як діяти, щоб не порушити закон, які можуть бути правові наслідки тих чи інших рішень.

Щоб стати одним з висококласних юристів, потрібно старанно працювати, але, якщо це ваше справжнє покликання, нудьгувати без роботи Вам не доведеться.

Середня зарплата: 16 000 грн.

Фінансист

– професіонал, який керує грошима у найрізноманітніших їх формах (цінні папери, облігації, віртуальні гроші тощо). Фінансист знає, як зробити так, щоб гроші могли працювати на вас та вашу організацію. Він управляє капіталом, пропонуючи різні стратегії розподілу коштів. Такий працівник необхідний багатьом організаціям, починаючи від індивідуальних підприємців до багатомільйонних корпорацій.

Середня зарплата: 17 000 грн.

Бухгалтер

– спеціаліст, який фіксує рух грошей усередині організації.
Наприклад, бухгалтер записує та розраховує, скільки грошей було витрачено на зарплату співробітникам, на купівлю нового обладнання, на податкові виплати тощо.

Ця професія затребувана завжди і скрізь – на будь-якому підприємстві, у будь-якій, навіть найменшій, фірмі. Щоб стати справжнім професіоналом потрібен хороший досвід, і тоді на спеціаліста може вишикуватися черга.

Середня зарплата: 15 000 грн.

HR-менеджер (спеціаліст по роботі з персоналом)

– спеціаліст з управління персоналом компанії. Вони займаються підбором та наймом співробітників, їх розвитком та мотивацією, розробляють системи оплати та преміювання та багато іншого. Це цікава робота, пов’язана із людьми.

Середня зарплата: 17 000 грн.

Фармацевт

– експерт із лікарських засобів. Він не тільки добре в них розуміється, а й може підібрати аналоги, виготовити необхідну лікарську форму, брати участь у розробці нових ліків.

Середня зарплата: 14 000 грн.

 

Також затребувані спеціалісти у наступних галузях:

Аграрна промисловість

Сфера обслуговування

Харчова промисловість

Будівництво (усі робітничі професії)

Логістика