14 травня 2015 року на базі Кіцманського технікуму Подільського державного аграрно-технічного університету відбулося засідання обласного методичного об’єднання практичних психологів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Чернівецької області на тему: «Особливості спілкування викладач-студент в умовах сьогодення». У роботі засідання взяли участь практичні психологи ВНЗ І-ІІ рівня акредитації. Засідання очолює голова методоб’єднання практичних психологів, психолог Педагогічного коледжу ЧНУ ім. Ю Федьковича Губчин Олександра Ярославівна.
Учасників привітав директор Кіцманського технікуму Подільського державного аграрно-технічного університету Філіпчук Юрій Михайлович, який розповів про історію, структуру, особливості та пріоритетні напрямки роботи навчального закладу. Керівник наголосив також на актуальності спілкування і взаємовідносин викладачів зі студентською молоддю як чинник становлення особистості майбутнього фахівця.
Для гостей була організована концертна програма з метою презентації технікуму. Підготовлена програма відображала високі почуття патріотизму всього колективу викладачів та студентів та була направлена на створення позитивної творчої атмосфери для подальшої роботи методоб’єднання.
Присутні психологи включилися в активну роботу для виконання запланованого засідання, яким уміло керувала Губчин О.Я. Олександра Ярославівна наголосила на специфіку спілкування в сучасних умовах війни. Вона вважає, що тільки терпимість, взаєморозуміння допоможуть нам подолати агресію і стати толерантним суспільством, здатним співпереживати і розуміти одне одного.
Далі практичний психолог Худик Л.С. Доповідач наголосила, що викладач сьогодні не може бути просто лектором, котрий викладає основи наукових знань. Для успішного формування ціннісних орієнтацій майбутніх фахівців, їх соціального та гуманістичного мислення викладач має володіти глибокими професійними знаннями, гармонійно поєднувати загальну ерудицію і всебічну культуру. Він зобов’язаний не тільки знаходити нестандартні відповіді на питання, захоплювати студентів викладеним матеріалом, розвивати їх здібності, а й показати їм приклад для наслідування. Теорія була підсилена практичними вправами, які були надзвичайно цікавими. Людмила Степанівна впевнена, що вони допоможуть у спілкуванні, бо вміння спілкуватись – запорука успіху!
Доповідь практичного психолога Чернівецького коледжу ЛНАУ Тетеуци Віти Олегівни: «Основи психологічної корекції спілкування». Доповідач поділилася аналізом психокорекції щодо формування позитивного мікроклімату в середовищі студент-викладач.
А доповідачі практичний психолог Чернівецького індустріального коледжу Сергій Людмили Олегівни та практичний психолог Вашковецького медичного коледжу БДМУ Крамар Лілія Василівна зійшлися на думці, що найбільш продуктивними вважають ті колективи, які побудовані на принципі взаємодопомоги. І це свідчить про те, що для формування ефективної діяльності колективу необхідний сприятливий психологічний клімат.
А на завершення голова методоб’єднання практичних психологів Губчин Олександра Ярославівна нагородила найкращих психологів методоб’єднання почесними грамотами, а учасники засідання отримали сертифікати за участь.