Книга – то  всесвіт  для   людей


          14 лютого –  Міжнародний день дарування книг. Він об’єднує всіх, хто любить читати. Цього дня дарують книги друзям та незнайомцям, віддають їх бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням чи просто залишають твори друку у людних місцях.

        Започаткувала цей День засновниця сайту дитячої книги американка Еммі Бродмур.   Evve підтримали родичі, знайомі, колеги, друзі з соціальних мереж. І вже невдовзі добра справа розійшлася по світу.

       В Україні вона теж прижилася.

Цікаві факти про книги

       До  18 століття в деяких бібліотеках книги прикріплювали до полиць ланцюгами. Вони були достатньо довгими, щоб відвідувачі могли комфортно читати, але не могли винести книгу з бібліотеки.

      Найдовше надруковане речення належить французу Віктору Гюго. У його романі “Знедолені” є речення, що складається із 823 слів.

       Найпопулярнішим літературним персонажем поки що залишається Шерлок Холмс. Він частіше за інших ставав героєм кіно і телесеріалів.

       Першою написаною книгою на друкарській машинці була книга «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена. Сам автор книги був не у  захваті від машинки.

     Британські вчені з університету Сассексу довели, що читання заспокоює краще, ніж прослуховування музики, прогулянка чи чашка гарячого чаю. Для того, щоб зменшити стрес, достатньо лише шести хвилин зосередженого читання.

        Отож, шановні друзі, любіть, читайте, даруйте книги  друзям, рідним, коханим   і просто  знайомим…  Книги – наші  найнадійніші друзі і порадники, які  ніколи не підведуть…

       Нехай цей зимовий день перетвориться на добру традицію – дарувати книжки, бо книга – то Всесвіт для людей.

         Представляємо вашій    увазі  виставку  книг, які були  подаровані нашій бібліотеці    викладачами  та  працівниками коледжу.

        Акція  продовжується. Дякуємо всім.