Геоматика – майбутнє землеустрою

     Практичне навчання – це невід’ємна частина освітнього процесу. Сучасні геодезичні програми та технології значно полегшують обробку польових вимірів та процес складання топографічного плану за їхнім результатом. При проходженні навчальної практики «Тахеометрична зйомка» студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» провели польові геодезичні виміри. Однак, обробка геодезичних вимірювань традиційними способами надзвичайно клопітка справа. Проте, сучасні технології дають можливість робити це набагато швидше та легше.

     З метою ознайомлення з сучасними геоінформаційними технологіями та програмами студенти групи ТЗ-31 у супроводі викладача Т.І. Антощук побували на кафедрі геоматики, землеустрою та агроменеджменту навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

      Зі структурою та роботою кафедри студентів ознайомив завідувач кафедри, доктор біологічних наук, професор Руслан Іванович Безпалько та директор навчально-наукового інституту, доктор біологічних наук, професор Михайло Маркович Марченко. Кафедра, на якій працює команда професіоналів у сфері геодезії, кадастру та землеустрою, має сучасні електронні геодезичні прилади та новітнє програмне забезпечення.

       Захоплююче презентували майбутнім землевпорядникам свої дослідження в галузі геодезії та землеустрою викладачі: кандидат біологічних наук, доцент кафедри Іван Іванович Казімір та кандидат технічних наук, доцент кафедри, сертифікований інженер-геодезист Тарас Володимирович Гуцул.

       Студенти ознайомилися з роботою GPS-навігатора, вимірювача площі Garmin eTrex10, програмним забезпечення Digitals, попрацювали з публічною кадастровою картою України.

      Екскурсія виявилася пізнавальною, цікавою та корисною.

      Викладач та студенти щиро вдячні завідувачу та викладачам кафедри за теплий прийом та цікаву інформацію.