Екскурсія на землевпорядне виробництво

      На першому курсі здобувачі освіти за спеціальністю «Геодезія та землеустрій» вивчають дисципліну «Технології. Вступ до спеціальності», під час вивчення якої отримують розуміння про структуру землевпорядної служби та види робіт, що виконує фахівець цієї спеціальності.

     З метою детальнішого ознайомлення зі специфікою землевпорядного виробництва та закріплення знань, отриманих при вивченні дисципліни «Технології. Вступ до спеціальності», здобувачі освіти групи ТЗ-11 під керівництвом викладача Т.І. Антощук відвідали організацію, що займається виготовлення землевпорядної документації.

     Спеціалісти-землевпорядники ПП «Кайлас-К» розповіли про особливості своєї роботи, продемонстрували принцип дії сучасного геодезичного обладнання, підкресливши при цьому, що якісну підготовку фахівців у галузі геодезії та землеустрою необхідно орієнтувати на сучасні технології. Зокрема, наголосили про важливість поглибленого вивчення новітніх методів знімання земної поверхні за допомогою супутникових навігаційних приладів (GNSS-технологій), а також сучасних геоінформаційних систем і засобів цифрового картографування.

     Володимир Олександрович Ященко – сертифікований інженер-землевпорядник – зауважив про необхідність грамотного юридичного супроводу геодезії, землеустрою та кадастру, що передбачає дотримання норм земельного права та застосування відповідних нормативно-правових актів України. У процесі своєї професійної діяльності фахівці виконують топографо-геодезичні та кадастрові роботи, планують використання земель, обґрунтовують та забезпечують охорону навколишнього середовища, здійснюють нормативну й експертну грошову оцінку земель і нерухомості, розробляють документацію із землеустрою, вирішують земельні спори тощо.

     Першокурсники дійшли до висновку, що кваліфіковані фахівці з геодезії та землеустрою завжди мають перспективи працевлаштування та попит на ринку праці України. Це стосується інженерів-землевпорядників, діяльність яких повєязана із землеустроєм; інженерів-геодезистів, які виконують інженерно-геодезичне забезпечення будівництва та геодезичний супровід обєєктів будь-якого призначення, що розташовані на, над і під поверхнею Землі.

     Висловлюємо подяку колективу ПП «Кайлас-К» в цілому та Володимиру Олександровичу Ященку зокрема за те, що знаходять можливість приділити час нашим студентам та побажати першокурсникам успіхів в освоєнні обраної професії!