День пам’яті жертв політичних репресій та депортації кримськотатарського народу

     День пам’яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам’ятний день в Україні, який припадає на третю неділю травня і відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій    комуністичного   режиму. 

      Серед  здобувачів освіти  1-2 курсу    ВСП «Кіцманський фаховий коледж ЗВО «ПДУ»    відбулася виховна година до Дня пам’яті жертв політичних репресій та депортації кримськотатарського народу в 1944 році, та круглий стіл «Право на пам’ять».

     «Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Иосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Через терор і репресії пройшли всі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції – до селян.

     Наслідками комуністичного терору 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

     Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. Анексія Криму Російською Федерацією в лютому 2014 році актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої права. Уже 20 березня того ж року Верховна Рада України ухвалила Постанову № 1140-18 «Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави», якою визнавала кримських татар корінним народом України та гарантувала їхнє право на самовизначення в складі України.

      Вслухаючись у зміст інформаційних матеріалів, які підготували викладачі  гуманітарних  дисциплін  Карасьова М.В. та  Куспис О.І., студенти аналізували історичні факти і давали їм оцінку з точки зору сьогодення.  На завершення було переглянуто   відеокліп української співачки Джамали  – «1944» з якою вона перемогла на   конкурсі Євробачення, що  проходив  в  Стокгольмі  2016 р.

      У цей знаковий для світової історії день ми схиляємо голови перед пам’яттю кримських татар, безжально  знищених   злочинними  режимами  СРСР  та  рф.