Чому потрібно читати  книги

        З   13 по 19 грудня 2022 р. в Україні   проходить Національний тиждень читання. Це  особливий час, коли читачі, письменники, видавці, бібліотекарі, книгарні об’єднаються навколо книги та читання.

      Тиждень проходить під егідою Українського інституту книги спільно з Міністерством культури та  інформації.

       Гасло Національного тижня читання:  “Знайди свою книжку!”.

        Насправді в наш час люди читають дуже багато – незліченні повідомлення, стрічки новин, улюблені блоги в Інтернеті…  Але книги ніщо не замінить. Про користь читання книжок говорити у 21 столітті зайве, але згадаймо американську експертку Жордін Кормьєр, яка виділяє  безсумнівні переваги читання книг.

      Читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам’ять і підвищує творчий потенціал. Книжка може надихнути на створення проєктів, ідей або отримання будь-якого іншого цінного досвіду, допомагає розширити словниковий  запас   і  підвищити    інтелектуальний   рівень.

      Читання книг розвиває соціальні навички і здатність до співпереживання. Занурюючись в незнайомі ситуації і знайомлячись з різними персонажами на сторінках книг, людина розширює рамки власних поглядів і починає краще розуміти інших людей.

     Читання –   це своєрідна форма релаксації,   яка допомагає боротися зі стресом і поганим настроєм. Книга здатна одночасно і активізувати мислення, і розслабити, відволікти від проблем. Також читання – це прекрасний спосіб психологічного омолодження.

      Отож, шановні друзі,  любити і читати   книги в наш час  – це  достойний  і правильний вибір. Всі ми  з вами хочемо  вважати себе   розумними,   начитаними ,  ерудованими   інтелігентними    людьми.  Але в сучасному світі  без любові до книги  немає майбутнього. Адже  лишень  читаючи  гарні    твори,    ми  вчимося бути   добрішими,   співпереживати  чужому болю,      любові до природи,  рідного краю,   мови,  історії.  Усе це  дає  нам  книга.

       Недарма кажуть, що книга – джерело знань, наш друг і порадник.