Бібліотека коледжу

«Бібліотеки – це скарбниці

Багатства людського духу»

Г. Лейбніц

     Сьогодні Україна бореться з російською агресією..   Уже майже  9 років і вже понад п’ятнадцять страшних місяців болю і розпачу… Тисячі жорстоко невинно вбитих, закатованих, згвалтованих людей, серед яких літні люди, жінки, діти… Скалічені долі, ріки сліз, відчаю, тонни розтрощеного бетону, зруйнованих будинків, зруйнованих міст….. Звуки вибухів і сирен, до яких уже якось звикаєш (і від цього ще страшніше)… І тільки  вони, Воїни світла і добра, справжні захисники і захисниці, наші ангели-охоронці, мужні, відважні, зі сталевим характером і добрим серцем, з вірою в перемогу стоять на кордоні між темрявою і світлом, захищаючи всіх нас від цього жаху.

     Саме бібліотека та книга, в цей нелегкий для  всіх нас час, були і залишаються острівцем, на якому читач знайде для себе дорогу у духовний світ.

      Кіцманський  коледж (на той час сільськогосподарський  технікум)  був  створений у  листопаді  1945  року.  В  той  час  бібліотека  навчального  закладу  не мала  великого  фонду   книг,  тому  була  розташована  у   одній  із  аудиторій.  З  часом  із  збільшенням  контингенту студентів  і   фонду    постало  питання  про  будівництво  нової  сучасної  просторої  бібліотеки.

      І вже у  кінці 1989 р. була збудована  бібліотека з читальним залом на 120 місць, який був одним із найбільших читальних залів Чернівецької області. Це дало можливість проводити   різні  масові   заходи,    в тому  числі  районні та об­ласні науково-практичні конференції.

     До послуг користувачів абонемент загальною площею бібліотеки – 416 кв.м,  просторий читальний зал на 120 посадкових місць. Книжковий фонд бібліо­теки становить 56830 книжкових одиниць. Традиційно оформляється підписка на періодичні видання.

     Електронна бібліотека – одна з головних складових сучасних бібліотечних систем. Вона не лише допомагає систематизації великої кількості інформації, яка зберігається у фондах, але й забезпечує зручний доступ до національного   надбання  для усіх  користувачів, що мають інтернет. 

     Маючи  у  своєму  розпорядженні  лишень один робочий  комп’ютер,  підключений  до мережі  інтернет, наша бібліотека  надає  сучасні  сервісні  послуги:  користування мережею  інтернет,   запис  інформації  на  електронні  носії, чорно-білий друк на принтері, сканування,   копіювання   документів.

     На сайті коледжу створена електронна бібліотека  – це підручники, посібники, якою вільно користуються викладачі та здобувачі передвищої   фахової   освіти. 

     В  цілому,  використання  сучасних  технологій  в  обслуговуванні  користувачів  не тільки  підвищує  ефективність  використання  ресурсів  книгозбірні,  а  й  полегшує доступ   користувача   до   інформації,   підвищує   престиж   та   привабливість бібліотеки.

     У 2020-2023  роках  доводилось  працювати в непростих умовах карантинних обмежень та з воєнними подіями в Україні –  бібліотека не припиняла своєї діяльності,   запровадили нові  форми,  які  дозволяли нам  в  режимі  онлайн  контактувати  з  користувачами та надавати їм доступ  до інформаційних ресурсів через сайт коледжу  та сторінки в соціальній мережі Facebook.

     Заходи,  проведені працівниками бібліотеки  були своєчасними та охоплювали широке коло актуальних питань сьогодення. Багато уваги приділялося військово-патріотичному вихованню молоді у зв’язку з воєнними подіями в Україні, а також  питанням  прищеплення  любові  до   батьківщини,  рідного краю, пропагуванню культурно-історичних цінностей, традицій, питанню  екології, здоров’я, засвоєння високоморальних норм поведінки.

     Періодично  оформлялися   тематичні  виставки, календар знаменних і пам’ятних дат та онлайн-заходи: конференції, вікторини, інформаційні блоки, відео-буклети, відео-подорож,  відео-презентації та інше.

     На сьогоднішній день  у бібліотеці коледжу працює три бібліотекарці. 

       

Фарус Валентина  Василівна  закінчила культурно-освітнє училище за спеціальністю  бібліотекар. На  посаді  бібліотекаря  працює   з 1978 року. З 1983 працювала в бібліотеці Кіцманського сільськогосподарського технікуму, а з 1995 – завідувачкою бібліотекою.

     Блещук Людмила Касянівна закінчила культурно-освітнє училище за спеціальністю хореограф. Працює бібліотекарем  в бібліотеці ВСП «Кіцманський фаховий коледж  ЗВО    «Подільський державний університет» з 1988 року. Стаж бібліотечної діяльності 35 років.

     Гнатюк Галина Георгіївна має повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю вчитель російської мови та літератури. Працює бібліотекарем  в бібліотеці ВСП «Кіцманський фаховий коледж  ЗВО    «Подільський державний університет» з 1995року. Стаж бібліотечної діяльності 28 років.