Щорічно 20 лютого ми відзначаємо День пам’яті Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.
Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького.
…Взимку 2013-2014 років він періодично приїздив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 19 лютого 2014 року востаннє вирушив з Чернівців до Києва. Він був рішуче налаштований, що мусить бути там, на передовій, де найбільше потрібні люди. 20 лютого 2014 року загинув прямо біля чернівецького намету внаслідок двох вогнепальних поранень, перша куля снайпера влучила йому зліва нижче ребер, друга – у серце. Так в небо злетів перший ангел Небесної сотні з Буковини – Олександр Щербанюк.
«Іду в наступ», — сказав 20 лютого о сьомій ранку по мобільному чернівчанин Василь Аксенин дружині Тетяні. А вже десь о 12–й після багатьох дзвінків, на які не було відповіді, взяла слухавку невідома жінка і сказала: «Ваш чоловік важко поранений, зараз на операційному столі у лікарні №18». 20 лютого на Інституцькій активіст побіг за беркутівцями, захищаючи собою беззахисних хлопців, коли вулицю почали обстрілювати. Сліпа куля наздогнала Героя Небесної сотні попри те, що він називав «супербронею»: 10-ти -кілограмовий бронежилет і залізну каску. Шматок розпеченого заліза поцілив Аксенину у незахищену вузьку щілину на боці. Травма була вкрай важкою. Снайперська куля пройшла через правий бік, пробила нутрощі, розтрощила таз і вийшла в ділянці куприка. Рана не гоїлася два тижні. Чоловік переніс складну і довгу операцію. Доглядати його у Польщу прилетіла дружина. Та, на превеликий жаль 12 березня його виснажене серце зупинилося.
За Гідність, Свободу та омріяне достойне життя полягли ті, хто тепер янголами споглядають з-за хмар – Герої Небесної Сотні.
До Вашої уваги сайт – меморіал пам’яті загиблих Героїв, на якому Ви можете побачити кожного Героя Небесної Сотні https://nebesnasotnya.com
З сайту http://oblosvita.com