Дисципліна «Вступ до спеціальності» є першою на шляху до освоєння знань та умінь з землевпорядкування. Навчальною програмою дисципліни передбачено проведення екскурсії на землевпорядне виробництво.
Об’єктами екскурсійного маршруту викладачем Козій Г.В. обрано ПП «Кайлас-К» та Відділ у Кіцманському районі Головного управління Держгеокадастру в Чернівецькій області.
Мета екскурсії: ознайомити студентів-першокурсників спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» з різними напрямками землевпорядної роботи, її реаліями, важливістю, особливостями.
Нас радо зустріло приватне підприємство «Кайлас-К», весь склад якого – випускники Кіцманського технікуму Подільського ДАТУ.
Тут студенти ознайомилися з процедурою виготовлення технічної документацій щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), проекту відведення, який обов’язково складається у випадку формування нових земельних ділянок (в т.ч. приватизація чи оренда земельної ділянки).Підростаюче покоління землевпорядників побачило роботу інженера-землевпорядника з громадянами-замовниками. Студенти змогли відчути всю відповідальність землевпорядника за виконувану роботу, його вміння толерантно, обґрунтовано і з повагою надати консультацію клієнту.
Інженери Пентелюк Роман та Бабюк Віктор в доступній для студентів формі, доброзичливо пояснили принцип роботи електронних геодезичних приладів наявних у підприємстві, їх переваги та недоліки в конкретних природно-кліматичних умовах, ознайомили майбутніх землевпорядників з роботою комп’ютерних програм Digitals, AutoCAD.
Начальник Відділу Держгеокадастру у Кіцманському районі Петракович Наталія Петрівна ознайомила студентів з основними напрямками роботи відділу, а саме: реалізація повноважень Держгеокадастру на території Кіцманського району; надання адміністративних послуг в сфері землевпорядкування; здійснення заходів щодо вдосконалення порядку ведення обліку і підготовки звітності з регулювання земельних відносин, використання та охорони земель; здійснення ведення Державного земельного кадастру та інформаційну взаємодію Державного земельного кадастру з іншими інформаційними системами в установленому порядку; організація робіт із землеустрою та оцінки земель; здійснення державної реєстрації земельних ділянок, обмежень у їх використанні; ведення поземельних книг та видача витягів із Державного земельного кадастру про земельні ділянки; участь у розробленні та виконанні галузевих, регіональних та місцевих програм з питань регулювання земельних відносин, раціонального використання земель, їх відтворення та охорони, встановлення меж району, села і селища, у проведенні моніторингу земель, територіальному плануванні. Вона показала, як громадяни можуть скористатися Публічною кадастровою картою, що містить основні дані про земельні ділянки включені в земельний кадастр України.
Державний кадастровий реєстратор Снятинчук Ірина Юріївна ознайомила першокурсників-землевпорядників з історією видачі Держаних актів на право власності та право постійного користування землею, розказала, які документи посвідчують права сьогодні.
Начальник Відділу провела екскурсію та ознайомила з роботою кожного структурного підрозділу. Особливі враження на студентів справив архівний відділ, в якому працює Гринюк Оксана Василівна.
До екскурсії долучився колишній начальник Відділу Держкомзему у Кіцманському районі, який декілька років займав посаду заступника директора Чернівецької регіональної філії ДП «Центр ДЗК», а сьогодні сертифікований інженер-землевпорядник Цимбалюк Ярослав Ярославович. Студентам було цікаво з ним поспілкуватися, так як підприємець виконує повний комплекс землевпорядних робіт.
Ярослав Ярославович поділився враженнями про його роботу викладачем відділення «Землевпорядкування» в Кіцманського державному аграрному технікумі.
На останньому фото – зустріч двох поколінь землевпорядників: майбутнього землевпорядної служби (студентів-першокурсників спеціальності «Геодезія та землеустрій») та працівників Відділу Держгеокадастру у Кіцманському районі (випускників відділення «Землевпорядкування» Кіцманського технікуму різних років).