Пауль Целан (справжнє ім’я – Пауль Лео Анчель. 23.11.1920, Чернівці – 20.04.1970, Париж) – найвидатніший німецькомовний авангардовий лірик. Виростав як єдина дитина чернівецької єврейської родини. Вже гімназистом створив свої перші вірші й переклади. Розпочате в 1938/39 році вивчення медицини в м. Тур довелося припинити через початок Другої світової війни. У 1939 році вступив до Чернівецького університету, де вивчав романістику. У червні 1941 року Чернівці окупувала нацистська Німеччина, на території міста було створено єврейське гетто, куди потрапила і родина Целана. Рідні поета загинули, а він сам потрапив до німецького трудового табору в селі Табарешти в Трансністрії. В 1944 році Пауль Целан повернувся до Чернівців, але невдовзі переїхав до Бухареста. Далі був Відень і Париж. Тут Целан завершив освіту і став доцентом знаменитої Сорбонни.
Твори Пауля Целана вийшли десятьма поетичними збірками. Однак його душу невпинно ятрили переживання через жахи Голокосту та втрату батьків: він пішов із життя 20 квітня 1970 року, зробивши фатальний крок у Вічність із відомого паризького мосту Мірабо…
Українською мовою німецькомовні твори Пауля Целана перекладали Микола Бажан, Михайло Орест, Василь Стус, Марина Новикова, Михайло Білорусець. Найбільший вклад у вивчення поетичного спадку Пауля Целана здійснив чернівецький вчений, літературознавець, перекладач професор Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Петро Васильович Рихло. До 100-річного ювілею 2020 року П. Рихло завершив переклад на українську мову всіх десяти ліричних збірок Пауля Целана.
Найвідоміший вірш поета «Фуга смерті» входить до навчального курсу «Зарубіжна література». На заняттях студенти знайомляться з біографією і творчістю відомого земляка, читають його поезії та характеризують їх. До дня пам’яті видатного буковинського поета був оголошений творчий конкурс «Меридіан Пауля Целана» серед студентів першого курсу. Головний приз конкурсу – поетична збірка «Волокнисті сонця». Про результати конкурсу та переможця буде оголошено пізніше.