Щороку в Україні проводяться заходи, що мають привернути увагу суспільства до надскладної ситуації з безпекою дорожнього руху. Основна мета заходів – реалізація довгострокових та скоординованих дій на підтримку безпеки дорожнього руху задля зменшення рівня аварійності та зведення нанівець «тихої епідемії» смертності та травматизму. Дорожньо-транспортний травматизм лишається однією з найактуальніших проблем у світі загалом і в Україні зокрема. На жаль, на теренах нашої держави рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним із найвищих у європейському регіоні! ДТП – перша за поширеністю причина смерті молоді віком від 15 до 24 років та друга причина загибелі дітей віком від 5 до 14 років!
Цьогоріч Департаментом превентивної діяльності Нацполіції зареєстровано понад 60 тис. ДТП, що на 12,1 % вище, порівняно з минулорічними показниками. Кожна восьма автопригода – з потерпілими: 1052 людини загинуло та понад 8 тис. травмовано. Крім того, у поточному році збільшилася кількість ДТП за участю водіїв громадського транспорту. Понад 43 % загиблих у дорожньо-транспортних пригодах – пішоходи та велосипедисти.
Ватрич Андрій (колишній студент коледжу), співробітник Кіцманського відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області розповідав студентам спеціальності «Право» про необхідність об’єднання зусиль владних структур та української спільноти навколо проблеми створення безпечних і комфортних умов на дорогах країни. Так як, зменшення аварійності на дорогах має стати пріоритетом для кожного, адже і стосується ця проблема кожного, а не лише водіїв.
Ватрич А., розповів студентам про найбільш поширені порушення правил дорожнього руху, звернув особливу увагу учасників дорожнього руху на правила перетину доріг як на регульованих пішохідних переходах, так і за їх відсутності, пояснив значення дорожніх знаків і розмітки, специфіку руху пішоходів біля проїжджої частини у темну пору доби тощо.
Завдяки потужній профілактичній роботі, юні пішоходи та велосипедисти добре засвоять правила дорожнього руху та завжди будуть їх дотримуватись.