14 грудня – День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС

   Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним  вогнищем скорботи, а сумні дзвони Чорнобиля щороку стукатимуть в наші серця, змушуючи    зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й…

     Радіоактивна хмара від аварії призвела до забруднення більш ніж 145 тис. кв. км. території України, Республіки Білорусь і Російської Федерації. У результаті Чорнобильської катастрофи постраждало майже 5 мільйонів людей, забруднено радіоактивними нуклідами близько 5 тисяч населених пунктів, з них в Україні – 2293 населених пунктів з населенням приблизно 2,6 млн. людей.30-кілометрова зона навколо станції виявилася зараженою радіацією. Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів у 12 областях. Із зони ураження було евакуйовано біля 200 тисяч осіб.

     Кількість жертв і постраждалих в результаті чорнобильської трагедії невідома й досі. Про “інцидент на АЕС” у той день повідомили лише маленькою заміткою на останній шпальті однієї з радянських газет: радянське керівництво довго замовчувало факт катастрофи, тому 1 травня люди, нічого не знаючи, вийшли на травневий мітинг. Про масштаби трагедії світ дізнався лише через кілька діб.

     Всі ці дні наслідки аварії ліквідували пожежники, солдати-строковики і добровольці без якого-небудь захисту від радіації, про яку ліквідатори тоді навіть і не підозрювали. А евакуювати жителів із зараженої зони почали тільки через три доби.

     14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей, які відали свої життя та здоров’я заради спасіння нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають і не даватимуть спокою людству ще багато років. Але назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам’ять про солдатів атомного фронту.

      Cтудентами   та викладачами Кіцманського коледжу ПДАТУ  постійно проводились заходи щодо вшанування  учасників  ліквідаці ї наслідків  аварії  на Чорнобильській АЕС. Не зважаючи на дистанційну форму навчання, ми згадуємо про ліквідаторів і  зараз. Ми глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, які виявили героїзм, самовідданість та мужність у тих екстремальних обставинах.

       Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив  вагомий  внесок у  справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

изображение_viber_2020-12-16_14-49-43

изображение_viber_2020-12-16_14-50-36

изображение_viber_2020-12-16_14-50-51