Права людини пронизують всі сфери життєдіяльності людини, вони є універсальними та неподільними. Не важливо якого кольору ваша шкіра, чоловік ви чи жінка, скільки вам років , ви – маєте права, тому що ви – людина. Масові злочини, грандіозні руйнування, голокост та інші масштабні трагічні наслідки війн призвели до того, що перед світовою спільнотою постало питання про дотримання прав людини та мирні спів відносини між державами. Саме тому 10 грудня 1948 р. у Парижі було прийнято Загальну декларацію прав людини, яка істотно поповнила скарбницю людської цивілізації, звеличила собою людство і певною мірою захистила його.
Сучасні принципи захисту прав людини виникли як відгук на найбільш жорстокі і масові злочини проти людства: Голодомор, Голокост, Геноцид. Для всіх нас важливо визнавати позитивні та негативні історичні сюжети, в тому числі несправедливість, проявлену по відношенню до окремих груп людей, націй і народів. Тому в різних країнах з метою запобігання порушення прав людини, збереження фактів історії гноблення і історії опору людства було створено ряд національних проєктів, що мають важливу місію – стати “світовим центром вивчення прав людини”.
11 грудня 2019 року студенти ІІІ курсу спеціальності «Право» в рамках віртуальної екскурсії відвідали світові музеї з прав людини, зокрема, – Канадський музей прав людини в місті Вінніпезі провінції Манітоба, присвячений історії прав людини як Канади, так і всього світу.
– Музей пам’яті і прав в місті Сантьяго Чилі, присвячений пам’яті жертв порушень прав людини під час диктатури Аугусто Піночета.
– Музей жертв геноциду у місті Вільнюсі Литва, присвячений збору і експонуванню документів, що відносяться до окупації Литви Радянським Союзом, литовському опору та жертвам арештів, депортацій і страт, що мало місце протягом цього періоду.
– Національний центр громадянських прав і прав людини в місті Атланті штат Джорджія, присвячений епосі руху за громадянські права в США.
«Віртуальні відвідувачі» прийшли до висновку, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визначаються у світі найвищою соціальною цінністю! Пам’ятаймо про це!