Під таким гаслом в Кіцманському технікумі Подільського ДАТУ було проведено історично – пізнавальну вікторину, яку підготувала викладач історії та суспільно-політичних дисциплін Карасьова Мар’яна Василівна.
Так в аудиторії № 24 студенти – гуртківці І – ІІІ курсів відділення” Агротехнології” мали можливість долучитись до засідання так званого “Європейського клубу”.
Молодь під час засідання обговорювали питання , проблеми та перспективи євро інтеграційних процесів України на сучасному етапі. Вони доводили , що Україна – це держава, яка є пріоритетним партнером ЄС у рамках Європейської політики сусідства та Східного партнерства . Угода про заснування ЄС – це пакт між суверенними державами , які вирішили мати спільну долю і вносити у спільну справу дедалі більшу частку свого суверенітету.
У своїх виступах студенти технікуму ознайомлювали присутніх з основними найбільш хвилюючими для народів Європи питаннями : миру, безпеки,демократії, правосуддя та солідарності.
Викладач Карасьова Мар’яна Василівна нагадала присутнім, що протягом багатьох років правовою основою відносин між Україною та ЄС є Угода про партнерство та співробітництво від 14 червня 1994 (набула чинності 1 березня 1998 р.). Однак в листопаді 2013 року коли на саміті у Вільнюсі очікувалось підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС українська влада різко змінила риторику і 21 листопада 2013 Кабінет міністрів України вирішив призупинити процес підготовки до підписання угоди з Євросоюзом.
Цьому передувала таємна зустріч президентів Януковича і Путіна, що відбулась 9 листопада в Росії , зміст якої залишається невідомим. Внаслідок цього, по всій Україні розпочались масові акції протесту.
Було наголошено про великий подвиг Героїв України , що віддали своє життя за краще майбутнє нового покоління в Європейській державі, а мужністю льотчиці Надії Савченко, яка ціною власного життя відстоює нашу державу і рідну українську мову захоплюється весь світ . Саме на підтримку української бранки було підготовлено фото – композицію під назвою ” Воля для Надії”, слова підтримки та щирі віршовані рядки.
На завершення, студенти та присутні викладачі на символічній карті України написали свої побажання , які ж європейські цінності вони прагнуть бачити в своїй державі.