Учителю! Перед іменем твоїм! (до ювілейного Дня народження Валентини Фищук)

…..бо в нас були такі учителі!

Багато є професій і посад,

Де шани більше, й статки немалі.

Та ми обрали коледж, бо у нас

Тоді були такі учителі.

Пливли роки, мінялось все довкола,

Політики хитали вісь землі…

Незмінними лишались правда й школа,

Бо в нас були такі учителі.

Ми їхню чесність брали за мету,

Вимогливість вела в рутинній млі.

Ми стали кращими , тому що в нас

були такі учителі.

Нелегко хліб учительський дається,

Проблеми день у день і немалі…

Заплаче серце й знову засміється —

Бо в нас були такі учителі.

Ми долі дякуєм, що Ви нам віддавали

і ерудицію, і теплоту душі.

Таким професійними ми стали,

бо в нас були такі учителі!

 

     Учитель, викладач… яке велике значення має для кожного з нас це слово. Це і друг, і мудрий порадник, і вірний наставник. Це людина, котра  вкладає у кожного з нас частинку свого щирого та доброго серця. Напевно,  кожен із нас пам’ятає СВОГО вчителя. Ким би ми не стали, і куди б нас не  закинула доля – завжди від серця й до серця тягнуться невидимі ниточки  спогадів про цю людину.

     Сьогоднішня наша стаття присвячена Валентині Валентинівні Фищук – вчительці, котра все своє життя присвятила роботі з дітьми. Сьогодні вона святкує свій ювілейний День народження. Колектив коледжу щиро вітає колегу зі святом і висловлює найкращі побажання, бо цю Людину люблять і  поважають усі.

     Народилася Валентина Валентинівна 5травня 1953 р. на Хмельниччині в сім’ї робітників.

     Закінчила Кам’янець-Подільський педагогічний інститут. У цьому ж  році розпочала свою педагогічну діяльність у сільській школі Красилівського району Хмельницької області.

     Далі – Кіцманщина Чернівецької області. Валентина Валентинівна  працювала вчителькою в школі, вихователем дитячого садка.

     У Кіцманському фаховому коледжі працювала бібліотекарем, викладачем, завідувачкою методичним кабінетом, заступником директора з навчальної роботи.

     Валентина Валентинівна – викладач української мови і літератури.

     Проводила цікаві нестандартні уроки як для викладачів коледжу, так і для слухачів обласного методичного об’єднання У 2010 році посіла почесне третє місце на обласному конкурсі «Кращий  викладач року з української мови за професійним спрямуванням».

     Викладач вищої категорії, викладач-методист. За успішну педагогічну діяльність Валентина Валентинівна нагороджена знаком «Відмінник освіти  України», грамотами та подяками НМЦ, Почесною грамотою Чернівецької  ОДА, Почесною грамотою Кіцманської державної адміністрації та Кіцманської районної ради, грамотами дирекції та профспілкового комітету коледжу.

     У сім’ї, разом з чоловіком Василем Онуфрійовичем, виховала двох  донечок: Тетяну, яка деякий час була викладачем цього ж коледжу, та  Мирославу. Наразі допомагає донькам виховувати внуків.

     Роль викладача в житті кожного студента є справді неоціненною:  навчити, порадити, спрямувати… Цей список можна ще довго продовжувати.

     Однак, головним у цій справі є щира та відкрита душа, велике та любляче  серце, ясний та безмежний розум. Усі ці прекрасні слова дуже влучно  характеризують Валентину Валентинівну; і в пам’яті її студентів назавжди залишаться добрі усміхнені очі та материнська любов їхньої викладачки.

…. Ми були у педагогічній діяльності Валентини Валентинівни останньою групою, де вона була класним керівником. 29 осіб налічувала наша група відділення «Ветеринарна медицина»: 24 хлопців і 5 дівчат. У якому виді діяльності ми не брали б участь, ми завжди займали перші місця: тільки завдяки старанням нашої Валентинки. Вона надихала нас на перемоги, добрі справи, цікаве студентське життя.. Я була старостою групи. Валентина Валентинівна вже тоді помітила мої організаторські здібності, підтримувала мене. Я стала директором, бо …. бо в мене була така вчителька..

Тетяна Косменко,
викладач ветеринарних дисциплін

 

…Ми були першою групою у Валентини Валентинівни. Група відділення «Агрономія». Нас було 30 осіб. Тільки тоді, коли я сама стала куратором групи, зрозуміла, що Валентина Валентинівна відчувала, коли почалися не тільки перші радощі від групи, а й хвилювання, переживання за дітей. Чи ми сапали буряки, чи ми співали, чи ми проводили конкурси, чи ми брали участь в спартакіаді, чи ми подорожували – всюди Вона була з нами, завжди ми відчували підтримку і любов. Ми стали прекрасними людьми, бо …бо в нас була така вчителька..

Валентина Петракович, 
викладач економічних та агрономічних дисциплін

     З Валентиною Валентинівною ми знайомі більш як чверть століття.  Але особливо хочеться згадати 2001-2004 н.р., коли я працювала методистом під безпосереднім керівництвом Валентини Валентинівни. Вона стала для мене вчителем-авторитетом, справжньою наставницею, в багатьох питаннях – порадницею.  Упродовж багатьох років нашого знайомства Валентина Валентинівна гордо несе звання «вчитель», має чітку громадянську позицію, є активною, цілеспрямованою людиною. Я стала впевненішою в своїх можливостях, бо … бо в мене була така вчителька..

Галина Козій,
викладач землевпорядних дисциплін

 

…Валентина Валентинівна була у мене класним керівником і читала українську мову і літературу в моїй групі. Вона уособлювала у собі всі найкращі якості людини,другої мами. Була гарною вчителькою, чуйним другом. Я став доброю людиною, бо … бо в мене була така вчителька..

Анатолій Косменко,
викладач ветеринарних дисциплін

 

… Я знайома з цією Людиною з дитинства. Спочатку це була моя  вихователька (і я її називала Вантелина Вантелинівна),далі – вона готувала  мене до вступу в коледж, а найяскравішою подією в нашому спільному житті стала дружба двох колег-філологів. Вона перша подала руку допомоги молоденькій вчительці. Я справді відчувала оте міцне плече, оті материнські обійми. Не вистачить, мабуть, отих слів подяки цій людині (навіть філологу). Просто – низький уклін і безмежна вдячність. Я стала такою, якою є, бо … бо в мене була така вчителька..

Оксана Костинюк,
викладач української мови та літератури

 

     Найактивнішу, молоду і життєрадісну ювілярку  – з Днем ​​народження! Хіба це час для зупинок? Це – повне цвітіння життя! Ми бажаємо Вам, Валентино Валентинівно, бадьорості і наснаги, радости серця свого і райдужних днів. Нехай будуть сили на улюблені справи, нехай душа буде спокійна, а Ви – оточені любов’ю і увагою найдорожчих людей. Довгих і щасливих років Вам!