Професія має забезпечувати максимальну реалізацію можливостей особистості

     Завдання профорієнтації полягає в ознайомленні учнів з професіями та правилами їх вибору, вихованні спрямованості на самопізнання як основу професійного самовизначення, формування вміння зіставляти свої здібності з вимогами щодо набуття конкретної професії, складати на цій основі реальний план оволодіння професією, а також забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості. Зазвичай труднощі з вибором професії виникають  у всіх підлітків.

     Викладачі ВСП «Кіцманський фаховий коледж ЗВО «Подільський державний університет» Антощук Г.О, Стасюк С.В., Куспис О.І.,Руснак В.Є. у лютому відвідали школи с.Дубівці, с.Глиниця, с.Драченці, с.Костинці, с.Ясенів з метою проведення профорієнтації серед учнів випускних класів.

     Викладачі Карасьова М. В., Мироник О. І. та Корсей О. І. відвідали школи: Хрищатицький ЗЗСО І-ІІІ ст., Веренчанський ЗОШ І-ІІІ ст., Кадубовецький ЗОШ І-ІІІ ст., Репужинецький ЗЗСО І-ІІІ ст., Василівський ЗЗСО І-ІІІ ст., Кулівецький ЗЗСО І-ІІ ст. де розповіли про умови вступу та навчання у ВСП «Кіцманський фаховий коледж ЗВО «ПДУ», ознайомили учнів з професіями, якими можна оволодіти в Кіцманському коледжі.

     Завдяки цим зустрічам учні виявили інтерес до даних професій. Викладачі коледжу надали консультації і батькам учнів випускних класів, що стосуються умов вступу, навчання в коледжі та подальшого працевлаштування випускників.

    Вони наголосили, що для молодої людини професія має бути цікавою та бажаною. Звернули увагу, що якщо молодій людині подобаються тварини, рослини, то їй буде цікаво у своїй професійній діяльності взаємодіяти з об’єктами живої природи, наприклад в таких професіях, як агроном чи ветеринар. Спеціалісти порадили, якщо учні цікавляться технікою та точними науками, тоді варто вибрати професії геодезиста, землевпорядника або бухгалтера.  А якщо учні вміють спілкуватися з людьми і це приносить їм задоволення, то доречно обрати такі професії, як правознавець, менеджер, організатор ведення фермерського господарства. В кінці зауважили, що потрібно вибрати ту професію, де здібності людини будуть максимально реалізовані. Бо любов до обраної професії – це необхідна умова досягнення успіху. Побажали учням, щоб пам’ятали: обираючи професію – вони обирають долю.