28 листопада відбулася Обласна студентська науково–практична конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку економіки, фінансів, обліку і аудиту в умовах воєнного часу», що проводилась методичним об’єднанням викладачів фінансово-економічних дисциплін закладів фахової передвищої освіти Чернівецької області.
У роботі конференції прийняли участь 11 закладів фахової передвищої освіти. Працювали секції: «Пріоритетні напрямки розвитку економіки в умовах воєнного стану»; «Актуальні теоретико-практичні питання бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту в умовах сьогодення»; «Сучасні виклики та тенденції розвитку фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку у воєнний період».
У секції «Актуальні теоретико-практичні питання бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту в умовах сьогодення» з доповіддю на тему «Оподаткування під час війни в контексті урядових ініціатив» виступила здобувачка освіти ВСП «Кіцманський фаховий коледж ЗВО «Подільський державний університет» спеціальності «Облік і оподаткування» Христина Процюк під керівництвом викладача економічних дисциплін Андрія Біляра.
Після кожної доповіді зав’язувалась жвава дискусія, теми виступів активно обговорювались і доповнювались учасниками конференції.
По завершенню конференції відбулись дві панельні дискусії:
1.Панельна фахова дискусія викладачів економічних, облікових та фінансових дисциплін «Фінансово-економічні аспекти розвитку України у 2025 році в контексті законодавчих змін», на якій обговорювались основні показники Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», а саме: прогнозні макроекономічні показники, соціальні стандарти, складові доходів та фінансування видатків. Окрема увага була приділена нормам Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким передбачено підвищення податків з 1 грудня 2024 року.
2.Панель обміну досвідом здобувачів освіти на якій обговорювались питання участі здобувачів освіти у науковій роботі з дисциплін економічного напряму у закладах фахової передвищої освіти. При розгляді питання «Сучасні ігрові практики як спосіб поглибленого вивчення економічних дисциплін» здобувачі освіти зіграли в настільну карткову економічну гру «МONO»: кожен у ролі підприємця з власними володіннями, заощадженнями і взаємодіючи з партнерами.
Підсумовуючи роботу конференції та панелей обміну досвідом, Світлана Душенко, керівник методичного об’єднання викладачів фінансово-економічних дисциплін, відмітила актуальність досліджуваних тем і високий рівень підготовки матеріалів, а також зазначила, що залучення здобувачів освіти до наукової роботи і використання сучасних методів при вивченні економічних, облікових та фінансових дисциплін позитивно впливає на підвищення професійного рівня, прищеплює навички самостійних досліджень, сприяє удосконалення набутих та здобуттю нових фахових знань та вмінь.