«Мотиваційний лист» – що це таке?

В рамках спрощеної вступної кампанії 2022 для вступу на контракт вступникові потрібно буде написати мотиваційний лист. Тож, поговоримо про те, яким має бути текст мотиваційного листа та до яких порад варто дослухатися при підготовці такого листа.

     Що таке мотиваційний лист? Мотиваційний лист – це документ, що складається і подається вступником до закладу фахової передвищої освіти, у якому пояснюються причини, через які вступник вважає себе найкращим кандидатом для вступу на відповідну навчальну програму.

Загальні поради для написання мотиваційного листа. Щоб написати хороший мотиваційний лист, дослухайтесь до наших порад!

  1. Пізнайте себе. Потрібно добре обміркувати та зрозуміти для самого себе, чому Ви зацікавлені саме в цій спеціальності. Запишіть щонайменше п’ять унікальних рис, здібностей чи властивостей, завдяки яким Ви виділяєтеся серед усіх інших.
  2. Дізнайтесь більше про обрану спеціальність. Оберіть спеціальність та дізнайтесь про неї якнайбільше. Чим вона Вас зацікавила? Чому Ви вважаєте цю спеціальність найкращою?
  3. Підготуйте чернетку. Це важливо! Спочатку напишіть основні ідеї, тези, потім розподіліть їх на розділи і опрацюйте більш детально.
  4. Переконайтесь, що відповіли на всі важливі запитання. Як Ви дізналися про наш коледж? Чому Ви обрали саме цю спеціальність? Чому Ви вважаєте себе найкращим кандидатом, якого потрібно прийняти? Які Ваші найкращі особисті якості, який Ваш життєвий досвід – найцінніший?
  5. Завершіть лист. Переконайтеся, що Ви перевірили правопис та граматику. Дайте його прочитати декільком людям для ознайомлення й коментарів. Це справді допомагає.

     Мотиваційний лист – це Ваш шанс представити себе як вмотивовану, яскраву та дуже здібну особистість, готову до вступу. Зробіть свій лист яскравим особистим описом Вашого унікального «я», щоб показати, хто Ви є і чому Ви заслуговуєте, щоб Вас прийняли.

Бажаємо Вам успіху!