Екскурсія в м. Чернівці

     22 вересня здобувачі освіти групи МБО – 11 побували на екскурсії в м. Чернівці.   Познайомились з історією міста  в молдавський, турецький, австрійський періоди.

    Студенти дізнались. що назва “Чернівці” походить від старослов’янського слова “черн”, “чорний город”, оборонні стіни якого з землі та дуба були чорного кольору.

  

      Перша достовірна згадка про Чернівці датується у грамоті молдавського господаря Олександра Доброго, виданій львівським купцям 8 жовтня 1408 року. Копія документу знаходиться в краєзнавчому музеї міста.

       У середині XIV століття Чернівці потрапляють під владу Угорщини, потім — Молдавського князівства, а далі — Туреччини.  

         Про молдавсько-турецький період молодь дізналась на Турецькій площі. На ній  збудовано Турецьку криницю, найстаріше водне джерело в місті, яке є історичною пам’яткою, що збереглася з часів входження Буковини до Османської імперії. Біля криниці знаходиться резервуар для води, що свідчить про те, що турки з особливою бережністю відносились до питної води, першими в краї почали зводити муровані колодязі на противагу місцевим дерев’яним.

          У часи  молдавсько-турецької доби в Чернівцях була збудована хатнього типу дерев’яна церква Святого Миколая. Міські легенди називають її «козацькою».  Нібито тут  молилися великі гетьмани Петро Сагайдачний, Іван Мазепа та відспівували старшого сина Богдана Хмельницького – Тимоша.

        Після приходу австрійців у 1774 році місто Чернівці почало бурхливо розвиватися. Саме у цей час започатковується кам’яне будівництво, розвиток якого заохочувався австрійською державою.

         Мандруючи Черівцями, студенти мали змогу побачити  архітектурні споруди, збудовані в австрійський період та послухати історію їх будівництва: вокзал, будинок-корабель, вірменську церкву, греко-католицьку Успенську церкву, де відспівували Ольгу Кобилянську, театр, міську ратушу.

         Надзвичайно сподобалась екскурсія в Чернівецькому краєзнавчому музеї, в якому студенти ознайомились з історією Буковинського краю.

       Незабутні враження залишились від екскурсії по Чернівецькому національному університету імені Юрія Федьковича. Студенти слухали з цікавістю розповідь екскурсовода.

         На завершення подорожі побували у Музеї архітектури і побуту, де познайомились з історією життя буковинців за часів австрійського періоду.

        Мандрівка Чернівцями вийшла цікавою, насиченою, пізнавальною.