Навчальна екскурсія

         03 жовтня 2018 р., студенти групи ТР-31 під керівництвом викладача Руснак Н.Т., провели навчальну екскурсію з дисципліни «Квітникар-озеленювач» до Ботанічного саду  Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, де ознайомились із справжнім музеєм живих рослин з різних еколого-географічних зон світу. Його колекції мають велике науково-пізнавальне та природоохоронне значення.

      Ботанічний сад Чернівецького національного університету є одним із найстаріших ботанічних установ України. Він заснований з ініціативи магістрату міста в другій половині XIX століття, коли Буковина входила до складу Австро-Угорської імперії, а заклав його професор Едуард Тангль у 1877 році.

       Сучасний ботанічний сад поділений на декілька відділів: дендрології, паркознавства, тропічних рослин, субтропічних рослин, трав’янистих рослин. Функціонує гербарій та насіннєва лабораторія. Зростають в оранжереї 920 видів тропічних рослин, площа якої становить 525 м?. Листяні породи представлені 755 таксонами. Хвойні рослини зростають у кількості 437 видів.

     На території ботанічного саду зростає біла тополя, яка була висаджена засновником, професором, директором Ботонічного саду  Едуардом Таглем. Згідно з джерелами, це було перше дерево, висаджене на території саду.

Відомі рослини, вік яких не менше 100 років: сосна Веймутова та болотний кипарис. Є такі види, як ялиця Нордмана та дуб великоплідний. Висота двох тюльпанових дерев, розташованих на ділянці саду, сягає 30 м. Їхній вік близько 150 років. Квіти мають жовто-зелене забарвлення. Тюльпанове дерево, софори японські, дворянський кипарис, декілька видів ясенівдубівкатальп та модрин  були першими саджанцями, які висадили на території саду.

      У ботанічному саду зростає 145 видів кактусів, 70 видів ірисів, 70 нарцисів, та 60 видів хризантем. Кожного року квітнуть хамеропс деревоподібний, сторічна лівістона китайська та фінік канарський.

      Кожного року ботанічний склад поповнюється насінням з різних країн. Рослини висаджуються в карантинний розсадник, де за ними ведеться систематичне спостереження. Такий засіб виявляє шкідників та хвороби, які можуть з’явитись разом із насінням. Сад поповнюється насінням карпатських рослин.

      Надзвичайно сподобалась студентам екскурсія. Вони отримали море задоволення і помилувались красою осіннього цвітіння в ботанічному саду.

        Екскурсія  вийшла цікавою, насиченою, пізнавальною.

IMG_20181003_113138

IMG_20181003_113334

IMG_20181003_113612

IMG_20181003_113820

DSC_0159