12 квітня студенти Кіцманського технікуму ПДАТУ групи ТР-21, з дисципліни РП Квітникар-озеленювач побували на екскурсії в Чернівецькому ботанічному саду. Де ознайомились з історією рідкісних і зникаючих рослин, особливу цінність мають екзоти, що збереглись з часів заснування Саду – їх майже 10%, з колекцією трав‘янистих багаторічників.
Ботанічний сад Чернівецького національного університету є одним з найстаріших ботанічних установ України. Його засновано в другій половині 19 сторіччя, за часів коли Буковина як коронне герцогство входила до складу Австро-Угорської імперії. У 1877 році.
За площею (3,5га) це найменший Сад в Україні. Ботанічний сад загальнодержавного значення сьогодні є одним з наукових підрозділів Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича. До 2003 року існувало два відділи: інтродукції і флори, після 2003 було створено чотири – дендрології, трав‘янистих рослин, тропічних і субтропічних рослин, паркознавства. В Саду також функціонують насіннєва лабораторія, наукова бібліотека і гербарій. Наукові дослідження та утримання колекцій здійснюють 12 наукових співробітників (в тому числі 3 кандидати біологічних наук) – нині провідні фахівці, а також 16 фахівців і лаборантів.
У Чернівецькому ботанічному саду вже усе розцвіло. З середини квітня починає цвісти дерево магнолії. Тут їх біля 20 різних сортів: магнолія гостролиста, магнолія лікарська, магнолія Суланжа, магнолія Кобус. Вік деяких магнолій досягає 80 років. За правильного догляду дерево магнолії може жити до 100 років.
Є на території парку 2 тюльпанових дерева висотою 30 м. Їх вік – близько 150 років.
У Ботанічному саду квітнуть не лише магнолії. Тут панує справжня квіткова казка. Традиційно у квітні розпускаються нарциси. Понад 70 сортів цих квітів творять чарівну галявину попід деревами. Навколо панує ніжний ароматом квітучих нарцисів змішаний із запахом весняного дощу.
Навесні у ботанічному саду розквітають також –гіацинти, підсніжники, білоцвіт весняний. У ботанічному саду росте більще 100 сортів тюльпанів.
Надзвичайно сподобалась студентам екскурсія. Вони отримали море задоволення і помилувались красою весняного цвітіння в ботанічному саду.
Екскурсія вийшла цікавою, насиченою, пізнавальною.
Ботанічний сад Чернівецького національного університету є справжнім музеєм живих рослин з різних еколого-географічних зон світу. Його колекції мають велике науково-пізнавальне та природоохоронне значення.