ВЕЛИКОДНІ ВІЗЕРУНКИ

Писанка – це неповторне   багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб.
Нам слід пишатися ним  перед усім  світом

                                 О.Довженко

     У житті кожного християнина Великдень – свято особливо шановане та величне. Ми святкуємо  його з відкритою душею і чистим серцем, глибокою надією на добро і мир.  А одним із елементів обрядової традиції найдорожчого зі свят є писанка, популярність якої зростає з кожним роком. Із сивої давнини бере свій початок писанкарство.

    Студенти Кіцманського коледжу не залишились осторонь святкових приготувань і 2 квітня в на виховній годині в аудиторії 11 долучилися до майстер-класу з писанкарства. Його підготували і провели Мамаєвська Л.О. разом з майстринею з писанкарства  Корост  Галиною Степанівною, яка дуже цікаво розповідала, демонструвала і навчала всіх присутніх основам створення власної оригінальної писанки. Галина Степанівна багато знає про писанки, їхню історію, кольори та орнаменти, традиції розпису у різних регіонах України та безліч цікавого. І цією інформацією вона щедро ділилася з учасниками заняття. Але головне задля чого  завітала майстриня до нас – це практичні навички розпису великодніх яєць.  Галина Степанівна з великим задоволенням навчає і долучає до українських традицій з писанкарства всіх охочих.

    Активними учасниками заходу та авторами перших  шедеврів писанкарства стали студенти 1-3 курсів відділення ” Агроземлевпорядкування” нашого коледжу та їхні куратори  Корсей О.І. та Карасьова М.В.

    Про писанку існує багато легенд. Одна з них говорить про те, що доля світу залежить від того, скільки писанок пишуть люди на землі щороку. Доки пишуться писанки, світ буде існувати, а коли не стануть їх писати, тоді зло у вигляді диявола звільниться зі своїх пут і знищить увесь світ.

        На пам’ять про це  пишуть в Україні писанки. А на Великдень дарують їх рідним і друзям і шанують як великі скарби.

      Кожен учасник майстер-класу після завершення заходу тримав у своїх руках власне творіння – писанку – оберіг і щиро вірив, що вона принесе родині взаєморозуміння, щедрість, чистоту почуттів, здоров’я і благополуччя.  Неодмінною складовою заходу стала виставка писанок з різних регіонів України, які продемонструвала  всім присутнім майстриня-писанкарка Галина Степанівна.

    Студенти та викладачі спробували себе у цій справі, дуже хвилювалися і боялися, що в них нічого не вийде. Основна заповідь від майстрині: «Негарних писанок не буває!». І всі учасники  переконалися у цьому, коли на останньому етапі майстер-класу почали знімати віск, і під вогнем свічок розквітли золотаво-червоні орнаменти на їхніх писанках.

  І виготовленні писанки, і сам захід – все вдалося напрочуд гарним, цікавим і захоплюючим. Адже,  дякуючи майстрині, всі учасники мали можливість поринути у незвіданий світ писанкарства.

1

1а

2

3

4

5

  8

9

10

11

12

  14