Хелловін

        У ніч з 31 жовтня на 1 листопада американці та європейці святкують стародавнє кельтське свято – Хелловін. Зароджений ще у язичницькі часи в рамках культу предків і похоронного культу,  Хеловін як ніяке інше свято багате традиціями, спрямованими на те, щоб умилостивити душі покійних і переконати їх не чинити зла живим. У язичницькі часи вірили, що в ніч на Хелловін межа, яка відокремлює світ живих від світу мертвих, стає настільки тонкою, що душі померлих безперешкодно проходять у наш світ.
У США Хелловін – одне з найулюбленіших свят, на вулицях міст можна побачити натовпи як дорослих, так і дітей, переодягнених у відьом, привидів та іншу нечисть. І, звичайно ж, скрізь продаються найголовніші атрибути цього свята – світильники з гарбуза різних розмірів, які символізують одночасно закінчення збору врожаю, злого духа і вогонь, що відлякує його.

      Щодо Європи, то тут Хелловін, як правило, минає у сімейному форматі. Будинки прикрашають традиційними омелою, вересом і, звичайно ж, гарбузами. Діти вбираються в костюми, ходять по сусідських будинках, вигукуючи: Treat or trick! – Пригощай або пошкодуєш! – І отримують в подарунок солодощі.

      В Україні Хелловін став популярним лише кілька років тому.

     Студенти в гуртожитку разом з вихователем Фарус Валентиною Василівною, підтримали європейські традиції і провели Хелловін яскраво та весело. Наші студенти уміють не лише старанно вчитися, а й відмінно відпочивати. Багато музики, сценки, танці, пісні, веселі конкурси та розваги.  Закінчився вечір традиційним відкупом  – солодощами від профспілкового комітету та дискотекою.

11

6

7

8

9

2