Гривні 25 років!

       Рівно 25 років тому, 2 вересня 1996 року, народилася сучасна національна валюта — гривня. Ось уже чверть століття гривня — це не тільки грошова одиниця, національна валюта, а й символ нашої держави.

       З цієї нагоди студенти групи МБО-21 підготували цікаві факти та  проінформували студентів груп коледжу.

      Ідеї щодо створення власної валюти в Україні з’явилися ще в серпні 1990 року. Тоді Верховна Рада Української РСР ухвалила закон «Про економічну самостійність», який передбачав запровадження своєї валюти.

1 Б

       Назву «гривня» обрали не випадково, адже ще за часів України-Русі це слово означало нашийну прикрасу. Вже у VIII — IX століттях під час торговельних операцій і сплати данини гривню використовували як міру ваги та лічби.

4 Б

      У квітні 1991 року було оголошено конкурс серед художників на кращий ескіз банкноти номіналом 5 грн із зображенням Богдана Хмельницького. Переможцями стали Василь Лопата та Борис Максимов, яким після цього дали замовлення на підготовку ескізів гривні інших номіналів. 1992 року в Канаді надрукували першу партію банкнот, яка у вересні — жовтні того ж року прибула до України. Пізніше звідти доставили ще дві партії у 1993 та 1995 роках.

3 Б

      У 2008 році комісія з естетики Міжнародного фінансового банку визнала українську гривню однією з п’яти найкрасивіших валют світу. Крім неї, в компанії призерів опинились австралійський та американський долари, євро і болгарський лев. Фахівці розглянули понад 50 валют світу. Критеріями конкурсу були не лише естетичне оформлення грошових знаків, їхня платоспроможність і банківське забезпечення – також брали до уваги й історичне значення особистостей та архітектурних споруд, які зображені на банкноті.

2 Б