Відбувся II (обласний) етап VIII Всеукраїнської олімпіади з української мови

   22 лютого 2018року в Чернівецькому коледжі дизайну та економіки відбувся II (обласний) етап VIII Всеукраїнської олімпіади з української мови. Організатором проведення заходу стала Рада директорів закладів вищої освіти Чернівецької області, які здійснюють підготовку молодшого спеціаліста. У конкурсних випробуваннях свої знання продемонстрували учасники з 17 коледжів і технікумів Буковини – шанувальники рідної мови. Цей творчий конкурс є одним із найпрестижніших, бо це не тільки випробування сил, вмінь і навичок, але й особлива атмосфера змагання інтелекту, вияв творчих здібностей, чудова нагода продемонструвати високий рівень знань рідної мови.

  Урочисте відкриття олімпіади розпочалося з декламування поезії Володимира Сосюри «О мова моя!» у виконанні студентів Анастасії Беженар і Христини Губерської. Захоплююче враження на гостей справила виготовлена за етнічними мотивами українського історичного костюму колекція дипломних виробів «На дві душі», яка у 2017 році здобула перемогу в XVII Міжнародному конкурсі молодих дизайнерів одягу «Печерські каштани» (м. Київ). Літературним підгрунтям для створення колекції був роман у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай».

   З вітальним словом до гостей і учасників змагання звернулася директор коледжу Алла Гапей. Алла Василівна зазначила, що сучасна молода людина не лише повинна вдосконалювати знання з рідної мови, але й вивчати інші мови, щоб розширювати власний інтелектуальний потенціал і бути конкурентноспроможною.

Завершилася церемонія відкриття вітальним словом Бабич Надії Денисівни – голови журі, професора кафедри історії та культури української мови філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Надія Денисівна зазначила, що у сьогоднішньому святі знань беруть участь найкращі студенти коледжів й технікумів, і побажала їм успіху.

   Під час виконання студентами олімпіадних завдань відбулася нарада викладачів української філології з питань підготовки та проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

   Кіцманський коледж Подільського ДАТУ представляла студентка ІІ курсу економіко-правового відділення спеціальності «Облік і аудит» Дідух Марія. Циклова комісія гуманітарних дисциплін висловлює Марії щиру подяку за участь у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади і бажає перемоги у номінаціях конкурсу.

20180222_155933

DSC_0088

thumbs_DSC_0011

thumbs_DSC_0101