Зустріч  здобувачів  освіти  з ліквідатором  наслідків  ЧАЕС 

«Ви  чули,  як  плаче  спустошена  Прип’ять…»

       26 квітня 2024 року відзначаються 38-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка  стала  найбільшою  в  історії  катастрофою  в  ядерній   енергетиці.

       Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цей день ​ в Україні щороку вшановують героїзм працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.

       Чорнобиль – код національної трагедії і, разом з тим, безмежної мужності і людської гідності. Уже тридцять  вісім  років живуть люди з присмаком полинової гіркоти, вже тридцять вісім років здригаються, вдивляючись і прислухаючись до новин, пов’язаних з «мирним атомом». Випробування довжиною в тридцять вісім років, долає вже друге покоління.

       Щороку згадуємо, щороку зустрічаємося зі свідками, аби не забути, осягнути  масштабність  трагедії  і не допустити  знову.

        У  Кіцманському  фаховому  коледжі  відбулася зустріч здобувачів освіти з Остафійчуком  Юрієм  Васильовичем, учасником  ліквідації наслідків Чорнобильської  катастрофи 3 категорії.  Організували  захід  викладачі  загальноосвітніх  дисциплін Мар’яна Карасьова, Оксана Корсей, Олеся   Мироник.

       Спочатку було продемонстровано документальний фільм про Чорнобильську  катастрофу «Атомна весна України».  Мар’яна  Василівна,  викладачка  історії,  розповіла  про  перебіг  тогочасних   подій  у далекому 1986 році, приховування  трагедії  радянською  владою, навела паралелі  з сучасним  станом   подій в історії нашої  країни   під час  повномасштабного  вторгнення  окупантів і  захоплення  чорнобильської  зони.  

       Юрій  Васильович поділився хвилюючими спогадами  про ті страшні події. У своїй розповіді про  квітневі  дні  1986 року він торкнувся різноманітних аспектів Чорнобильської катастрофи: причини аварії, масштаби та соціально-екологічні наслідки вибуху четвертого енергоблоку,  подвиг  ліквідаторів-чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України та світу й спроби їх подолання.

       Для  здобувачів освіти  Оксана  Іванівна, викладачка  хімії та  захисту України, підготувала   цікаву  інформацію  в галузі медицини, присвячену різним аспектам Чорнобильської катастрофи, включаючи її наслідки  для  здоров’я людей  та  довкілля.

     

        Цікавою   була   рубрика  для молоді, яку  презентувала  Олеся  Мироник, викладачка   математики, –   «Чорнобиль – трагедія  в  цифрах  і фактах». У ході колективної  роботи  студенти  змогли  повторити  методи розв’язання основних   ситуаційних задач на відсотки, удосконалити свої уміння та навички   виконувати  дії   над  десятковими  і  звичайними   дробами, поглибити   свої знання  з історичних фактів, пов’язаних з аварією на Чорнобильській АЕС  і   її наслідками  в  цифрах.

       Здобувачі   освіти   брали  активну участь в обговоренні, ділилися цікавими історичними та науковими фактами про події на Чорнобильській АЕС, теперішній стан міст-привидів та розуміння масштабів лиха, що завдала катастрофа для здоров’я людини та довкілля.​ ​  Молодь  презентувала  виставку  стіннівок  про подвиг ліквідаторів-чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України та світу й спроби їх подолання.

       Наприкінці зустрічі  студенти  подарували ліквідатору ЧАЕС квіти та пригостили солодощами.